Jak działają benzodiazepiny?

Mężczyzna lat 28 Daniel Chciałbym się zapytać jak działają benzodiazepiny bo lekarz psychiatra mi przepisał tylko na miesiąc lek pod nazwą alpragen 0,5mg raz dziennie na duże zaburzenia lękowe pod postacią somatyczną a po miesiącu mam zażywać sertlalina krka i sulpiryd ten lek jest na wprowadzenie mój problem polega na tym że ciągle nie mam apetytu mdli mnie niedobrze mi gazy odbija mi się burczenie skurczowe bóle brzucha jelit żołądka wzdęty brzuch jak balon słabym jest i ciągła biegunka robiłem usg brzucha gastroskopie i kolonoskopie i wszystko wyszło ok. czytałem sporo na ten temat czy to może być nerwica żołądka i jelit i czy faktycznie to się leczy bo słyszałem tak lekami dostępnymi w psychiatri czyli przeciwlękowymi i uspokajającymi i z tego co słyszałem lek alpragen ma to chciałbym się dowiedzieć jak benzodiazepiny pod postacią alpragen jak działają na żołądek czy szkodzą uszkadzają czy wręcz przeciwnie zwiększają łaknienie i mija przelewanie czego się moge spodziewać niewiem czy zacząć zażywać jak ten lek będzie na mnie działać boje się pomóżcie szczególnie pytanie kieruje do psychiatry za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuje pozdrawiam i życze miłego dnia.
MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Uzależnienie od benzodiazepinu

Witam... Zażyłam właśnie 5 tabl Ketonalu Forte. Jestem uzależniona od beznodiazepin. Myślałam, że może będzie miało chociaż podobne działanie gdyż benzodiazepiny mi się skończyły... Tak będzie, czy się nimi zatruje?
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Szanowna Pani szczególnie rozpowszechnione jest uzależnienie od benzodiazepin, które zajmuje czwarte miejsce pod względem częstości występowania – po nikotynie, alkoholu i kanabinolach. Uzależnienie może rozwinąć się już po 2-3 miesiącach systematycznego zażywania dawek terapeutycznych, a u niektórych osób nawet wcześniej. Rada Europy już w 1990 roku ostrzegała, że nie należy ich stosować dłużej niż przez 4 tygodnie.
Leki te stosuje się powszechnie jako środki nasenne i uspokajające. Przy niektórych benzodiazepinach wykorzystuje się ich działanie przeciwdepresyjne i miorelaksujące. Związki te zmniejszają napięcie nerwowe, łagodzą uczucie lęku i niepokoju, ułatwiają zasypianie, stąd są chętnie nadużywane przez osoby nadpobudliwe i niezrównoważone emocjonalnie, cierpiące na zaburzenia nerwicowe. Jak sama Pani przyznaje - jest Pani osobą uzależnioną - więc dobrze było by rozważyć podjęcie terapii - uzależnienie samo nie zniknie - a eksperymentując z różnymi lekami naraża Pani swoje życie i zdrowie - polecam poradnię leczenia uzależnień w Pani mieście. Uzyska Pani fachową pomoc, jak radzić sobie w momencie odstawienia leków, i w późniejszych okresach.
Pozdrawiam.
www.sferaterapii.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Uzależnienie od leków, choć ma bardzo podobny mechanizm wpływu na organizm, nie jest tożsamy z uzależnieniem np od narkotyków. Leczenie polega głównie na psychoterapii i przy motywacji i zaangażowaniu pacjenta kończy się sukcesem. Sukcesem czyli nauczeniem się radzenia sobie z trudnościami czy lękiem w bardziej adaptacyjny sposób niż poprzez zażywanie leków uspokajających. Inaczej mówią przez wypracowanie takich cech jak poczucie zaufania do siebie, pewności siebie, asertywności, umiejętności stawiania granic, dbania o siebie, wyrażania swoich uczuć i emocji, świadomości swoich potrzeb i oczekiwań, jasnej komunikacji itp.
Dlatego zachęcam do zapisania się na psychoterapię i pracy nad sobą. To daje największe szanse na poprawę jakości życia i uniezależnienie się od leków.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty