Jak funkcjonować z mikrotętniakiem mózgu?

Dzień dobry. Czy osoby z mikrotętniakiem w mózgu muszą na coś uważać? Unikać danych czynności, sportu, jedzenia? Czy to prawda, że trzeba spać w pozycji uniesionej- półsiedzącej? Czy kobiety mogą planować ciążę? I jaka forma porodu jest ewentualnie możliwa? Zapomniałam z emocji zapytac lekarza na wizycie. Nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie w internecie a bardzo mnie to nurtuje

Funkcjonować normalnie, utrzymywać prawidłowe ciśnienie tętnicze krwi, unikać napojów z dużą zawartością kofeiny i wyrobów tytoniowych.