Przybieranie na wadze a praca w charakterze kierowcy

Mam pracę wymagającą ciągłego siedzenia. Nie mam czasu na sport, a nie chce ciągle tyć. Z racji tego, że jetem kierowcą nie mam czasu na zdrowe, regularne posiłki. Co w takiej sytuacji zrobić?
ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Tryb pracy w tym przypadku rzeczywiście bardzo utrudnia wprowadzenie zasad zdrowego odżywiania i stylu życia.Proponowałabym jednak, z uwagi na zdrowie i dobre samopoczucie, zmobilizowanie się w tym kierunku i zwiększenie dbałości o spożywane posiłki. Regularność może obejmować ok. 4 posiłki dziennie, z których część może być spożywana w formie przygotowanych wcześniej kanapek z pieczywa pełnoziarnistego, sałatek z brązowym ryżem lub makaronem razowym itp. Jeśli posiłki obiadowej zjadane są w przydrożnych restauracjach, warto sięgać po te dania, które charakteryzują się niższą zawartością tłuszczu (ziemniaki zamiast frytek, surówka zamiast sałatki z majonezem itp.). Jako przekąski proponuję świeże owoce i warzywa. W wolne dni warto nadrobić zaległości w aktywności fizycznej i planować spacery rodzinne, jazdę na rowerze lub inną formę sportu.
Unikać należy natomiast żywności przetworzonej, słodyczy, napojów słodzonych i kalorycznych przekąsek.