Dieta dla osoby zapracowanej i podróżującej służbowo

Moja pracy wymaga ode mnie aktywności w bardzo różnych porach i czestych wyjazdów służbowych. Widzę po sobie, że nie służy to mojej figurze. Co mogę zrobić żeby jakoś dopasować swoją dietę do tybu takiego trybu życia?

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Przede wszystkim proponuję zadbać o regularność spożywanych posiłków - dostarczanie organizmowi energii w zbyt dużych odstępach czasowych powoduje, że oszczędza on ją "na zapas" i odkłada w postaci tkanki tłuszczowej. Brak możliwości przygotowania posiłku w godzinach pracy, może być zrekompensowany poprzez przygotowanie na przykład pożywnej sałatki dzień przed i zabranie jej w pojemniku próżniowym. W przypadku służbowego spożywania posiłków w restauracjach, warto skupić się na wyborze zdrowszych i mniej kalorycznych dań - potraw z kaszy, grillowanego kurczaka, gotowanych warzyw itp. Jako przekąski pomiędzy posiłkami warto traktować warzywa i owoce. Ważne jest też znalezienie przynajmniej 2 dni w tygodniu na aktywność fizyczną w postaci dowolnego sportu. Motywujące może być dokonanie zakupu karnetu na basen czy fitness.
pozdrawiam