Dieta dla 27-latka pracującego w biurze

Mój chłopak ma 27 lat. Od kiedy zaczął pracować pracować w biurze jego dieta i tryb życia się zmieniły przez co zaczął tyć. Je w pospiechu gotowe dania i nie ma czasu na ćwiczenia. Jakich wskazówek mogę mu udzielić, żeby jadł zdrowiej i mniej kalorycznie?

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Przede wszystkim warto, aby spróbował wprowadzić regularny tryb żywienia. Spożywanie ok 4-5 posiłków dziennie jest bardzo ważne dla regulowania metabolizmu i zapobiegania odkładania się tkanki tłuszczowej. Ponadto należałoby wykluczyć gotowe dania przetworzone, które nie tylko zawierają duże ilości cukrów prostych i tłuszczu, ale również są ubogie odżywczo. Pożywne drugie śniadanie do pracy (na przykład w postaci sałatki z ryżem, warzywami i kurczakiem)można przygotować dzień wcześniej w domu, dzięki czemu uniknie się tego problemu. Aktywność fizyczną natomiast można realizować weekendowo w postaci wycieczek rowerowych, biegów, lub jakiejkolwiek innej formy sportu. Siedzący tryb życia jest najczęstszą przyczyną wzrostu masy ciała, co w konsekwencji prowadzi do wielu chorób przewlekłych. W tym przypadku już niewielkie modyfikacje, przyniosą oczekiwane efekty.
pozdrawiam