Czy dieta ma wpływ na powstawanie trądziku?

Zdecydowanie ma! Chociażby nadmiar cukru czy w postaci klasycznego białego cukru czy w słodyczach, czy potrawach będących źródłem cukrów prostych (np. biała mąka) nasila stany zapalne. Poza tym spożywanie wysoko przetworzonych produktów (chipsy, gotowe zupki, dania, mieszanki sztucznych przypraw, kostki, przekąski), które zawierają duże ilości sztucznych substancji powoduje produkowanie toksyn w organizmie, które sprzyjają pojawianiu się zmian skórnych i wyprysków. To tylko 2 z wielu zależności... Pozdrawiam

Jak najbardziej. Przyczyną trądziku mogą być alergie pokarmowe, np. często trądzik jest wynikiem alergii na białka mleka krowiego lub gluten. Nawet jeżeli przyczyna trądziku jest inna (np. hormonalna) to niektóre pokarmy i tak nasilają jego objawy. Są to produkty przetworzone, fast foody, tłuszcze nasycone (zawarte w tłustych mięsach, maśle), słodycze, jasne pieczywo. Polecam konsultację ze specjaliastą i wykonanie odpowiednich badań zamiast szukania przyczyny na własną rękę.

Tak , dieta ma bardzo duży wpływ na stan skóry.

Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Z zabiegów polecam po konsultacji peelingi medyczne.