Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 8 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dieta na pozbycie się trądziku

Witam . Mam 22 lata i chciałam się zapytać jaką dietę mam prowadzić żeby pozbyć się trądziku ? walczę z trądzikiem od 17 roku życia , byłam u dermatologa ,przepisywał mi maście które pomagały ale trądzik powraca . Proszę o pomoc !
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Dieta eskimosów a choroby serca

Na początek dobrze by było wykonać badania na alergie pokarmowe - być może jakieś produkty Pani szkodzą. Poza tym trzeba z diety wyeliminować produkty przetworzone, chipsy, słodycze, fast foody, nadmiar ostrych przypraw, kakao. Trzeba jeść regularnie, żeby nie doprowadzać do wahań poziomu cukru we krwi (wahania poziomu cukry powodują wyrzuty insuliny, które nie działają korzystnie na cerę).

0

Główną przyczyną powstawania trądziku jest blokowanie porów przez martwe komórki skóry, czemu możemy zapobiegać stosując odpowiednią dietę. Bardzo ważne jest utrzymanie dostatecznego nawodnienia organizmu. Zaleca się wypijać około 1,5-2l wody/dzień. Dobrze nawilżona skóra ma dużo mniejszą skłonność do odkładania martwych komórek na swojej powierzchni. W jadłospisie należy ograniczyć ostre przyprawy, tłuszcze zwierzęce oraz cukier. Zaostrzeniu trądziku sprzyja również dieta bogata w mleko, sery (zwłaszcza dojrzewające) i inne produkty mleczne. Ograniczeniu powinny ulec wypieki z mąki pszennej. Warto mąkę białą zamienić na żytnią razową. Dieta powinna być bogata w cynk(wspomaga gojenie się wyprysków) oraz selen (zmniejsza zaczerwienienia skóry).
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0

Witam serdecznie!

Z jadłospisu należy wyeliminować żywność przetworzoną, fast foody, słodycze, kakao, na pewien czas zrezygnować z nabiału (mleko, kefiry, jogurty, twarogi, sery), unikać ostrych przypraw.

Pozdrawiam,
k.wawrzyniak@odzywiajsiezdrowo.pl

0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Z diety warto wyeliminować czekoladę, produkty fast food, chipsy, ostre przyprawy.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0

Przede wszystkim należy swoje żywienie oprzeć na naturalnych półproduktach. Należy z diety wyeliminować wszystkie produkty przetworzone, zawierające barwniki, substancje konserwujące, itd.. Pomóc może także wyłączenie nabiału oraz glutenu.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444

Absolwent dietetyki na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy