Trądzik a dieta

Czy jest jakaś specjalna dieta dla osób mających problem z trądzikiem i częstymi wypryskami na skórze (nie tylko twarz)? Może mogliby Państwo doradzić jakieś kosmetyki?

Witam serdecznie,

Co do kosmetyków niestety nie doradzę, jednak w diecie proszę unikać ostrych przypraw, soli i produktów solonych: chipsów, paluszków z solą, żywności typu fast-food. Zaleca się również ograniczania czekolady, kakao oraz alkoholu. Produkty powinny być jak najbardziej naturalne.
Dieta musi być również bogata w produkty zbożowe z grubego przemiału - pieczywo razowe i graham, kaszę jęczmienną, kaszę gryczaną, płatki owsiane, płatki jęczmienne, ryż brązowy. Zapewniają one odpowiedni dowóz cynku oraz witamin z grupy B. Niedobory cynku powodują zmiany skórne oraz infekcje.
W jadłospisie nie może zabraknąć owoców i warzyw bogatych w błonnik i witC, która jest przeciwutleniaczem, pomaga zachować dobry stan naczyń krwionośnych, bierze udział w produkcji kolagenu, przyspiesza gojenie się .
Należy również pamiętać o odpowiedniej ilości wypijanej w ciągu dnia wody mineralnej -1,5-2l. Woda oczyszcza organizm z toksyn, zapewnia odpowiednie nawodnienie skóry, co z kolei stanowi podstawę jej prawidłowego funkcjonowania i jędrności. Systematyczne nawadnianie organizmu pozwala pozbyć się toksyn, które wdychamy i spożywamy z żywnością.

W razie dodatkowych pytań proszę pisać lub zapraszam na konsultację
tel 506225670
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk