Krem glicerynowy a nawilżanie skóry

Jakie produkty żywnościowe najwięcej dostarczają naszej skórze kolagenu? Czy krem glicerynowa jest najlepszy do nawilżania naszej skóry?Czy taki rem tez sprawia ze mamy więcej kolegenu w skórze?

Jedynymi źródłami kolagenu w diecie są produkty przygotowane na bazie kości i chrząstek - a więc galaretki i wywary na kościach zwierząt lub ryb (wieprzowe, drobiowe, buliony rybne). Nie ma jednak dowodów na to, że spożycie kolagenu wpływa bezpośrednio na stan skóry, gdyż białko to jest z powodzeniem syntetyzowane w organizmie. Z punktu widzenia zdrowej skóry o wiele ważniejsze jest spożycie witaminy C, witaminy A i E oraz Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych. Idealna dla skóry dieta to taka, która bogata jest w owoce i warzywa oraz jest źródłem olejów roślinnych i orzechów. Szczególnie polecane dla pięknej skóry jest spożywanie awokado.

Krem nawilża tylko z wierzchu. Kolagen organizm musi wytworzyć. Trzeba jeść mięso i tłuste ryby, galaretki z żelatyny, zupy na wywarze mięsnym, można jeść chrząstki drobiowe, wieprzowe.