Witaminy na zdrową skórę

jaka witamina wpływa na moja skórę i jakie produkty w sobie to zawieraja

Właściwie wszystkie witaminy mają znaczenie dla wyglądu naszej skóry, gdyż w sposób mniej lub bardziej bezpośredni wpływają na równowagę metaboliczną organizmu. Za najważniejsze jednak uważa się witaminę A (jej prowitaminami są karotenoidy, a więc dostarczają ją głównie zielone, czerwone i pomarańczowe warzywa), witamina E (jej źródłem są oleje roślinne, orzechy i tłuste ryby), witamina C (jej źródłem są owoce jagodowe, cytrusy, warzywa kapustne i papryka), witaminy z grupy B (celem ich dostarczenia należy spożywać nabiał, mięso, pełnoziarniste produkty zbożowe i nasiona roślin strączkowych). Prawidłowo zbilansowana dieta, zawierająca wszystkie niezbędne dla organizmu składniki przyczynia się do promiennego wyglądu skóry.