Wpływ kisielu i galaretki na kości

Witam ! Mam pytanie czy to prawda , że takie desery jak kisiel czy galaretka wpływają dobrze na kości, stawy itd ?

Galaretka to produkt bogaty w żelatynę, która dobrze wpływa na regenrację kolagenu w organizmie tym samym poprawiając kondycję układu kostno - stawowego. Nie dotyczy to jednak takich produktów jak kisiel czy popularne aktualnie galaretki szybkożelujące - gdyż tam czynniki zagęszczające są węglowodanami (skrobia, agar) rozkładającymi się do cukrów prostych w przewodzie pokarmowym i nie oddziaływującymi w większym stopniu na układ szkieletowy.

Wymienione produkty raczej nie będą miały większego wpływu na nasz układ kostny ponieważ zawierają inne składniki, które je zagęszczają.