Odżywianie przy pracy nocnej

Pracuję w nocy, zaczynam pracę o 1.00 i koncze o 9 rano. jak powinienem sie odzywiać w jakich proporcjach?? i jaki system spania wybrać? dodam ze odkąd zacząlem tą pracę przytyłem strasznie bo po przyjsciu z pracy tj ok 10 jem duży posiłek i idę spać, wstaję ok 17 i znów jestem strasznie głodny i jem.

Witam serdecznie,

System pracy zmianowej szczególnie jeżeli mowa o porach nocnych jest szkodliwy dla organizmu ze względu na niefizjologiczne dla niego godziny pracy. Posiłki w ciągu dnia powinny być spożywane regularnie, najbardziej obfity posiłek powinien być spożywany w ciągu dnia, a nie w nocy czy nad ranem po powrocie do domu. Nie powinno podjadać się między 24, a 6 rano. Ponadto powinien Pan unikać nadmiaru kawy czy innych napojów z kofeiną, dań gotowych, słodyczy i słodzonych napojów, fast-foodów zwłaszcza podczas zmiany nocnej. Zdrowe i pożywne śniadanie powinien Pan zjeść rano, jeszcze w pracy.

Pozdrawiam