Dieta dla osoby pracującej w systemie nocnym

dieta dla osoby pracujące w systemie nocnym, 1 dzien 6-18, 2 dzien 18-6, 3 dzien wolny, 4 dzien wolny, 5 dzien to samo.. niestety nie potrafię zgubić kilku zbędnych kilogramów. jak powinnam sie zdrowo odzywiać przy takim trybie pracy. jest to praca fizyczna , lecz jednak zamiast chudnąć .. tyję. proszę o pomoc :(

Witam
praca w trybie zmianowym może trochę zdezorientować organizm i spowodować że metabolizm zwalnia. Zwłaszcza podczas nocek. Jednak można temu zapobiec.
Przede wszystkim należy jeść regularnie podczas dnia (pierwszej i drugiej zmiany). Jeżeli pracuje Pani w nocy, to organizm także energii potrzebuje, więc co 3-4h należy spożywać posiłki. Najlepiej lekkie: sałatki, przekąski. Proszę też zwrócić uwagę na długość snu! Organizm powinien odpocząć m.in. 7-8h! Warto też zwrócić uwagę, czy nie najada się Pani po powrocie z pracy (rano) i czy idzie Pani po posiłku spać - to jest nie wskazane.
Zachęcam do wizyty u specjalisty, w celu określenia godzin posiłków w zależności od zmiany oraz wielkości porcji, rodzaju posiłków. POzdrawiam, powodzenia!

Witam,
zawsze w sytuacji kiedy pracujemy zmianowo organizm jest rozregulowany, wówczas konieczne jest usystematyzowanie kilku obszarów. Po pierwsze pierwszy posiłek jemy pół godziny po wstaniu z łóżka i każdy kolejny po 3 kolejnych godzinach tak aby ostatni zjeść max 2 godziny przed snem i pijemy min 1,5 l wody mineralnej niegazowanej. Nie objadamy się kanapkami tylko pamiętamy o zbilansowaniu posiłków czyli im późniejszy posiłek tym lżejszy i bogaty w witaminy i składniki mineralne.
Beyer-Wygońska Sylwia