Intensywny tryb życia a dieta

Jaką dietę powinnam stosować przy dość intensywnym trybie życia. ? pracuje w trybie nocnym 4 dni w tygodniu po 10 godzin, czasem jest to 5 lub 6 dni. Sypiam dniami mniej więcej po 6 godzin. Zauważyłam ciągły spadek wagi oraz sił. Mam 31 lat, moja waga wynosi około 50kg. Proszę o podpowiedź jaka dietę mogę stosować, jakie proporcje składników odżywczych zachowywać, jak i co jeść źeby waga nie spadała i żeby nabrać sił i energii do działania także poza pracą.

Witam Panią,
w sytuacji pracy zmianowej należy pamiętać, że kiedy pracujemy w nocy również powinniśmy jeść. Proponuję przygotowywanie sobie do pracy lekkich posiłków i spożywanie ich co ok. 3 - 4 godziny. Np. Jeżeli wychodzi Pani do pracy wieczorem, proszę spożyć porządną kolację przed wyjściem i zabrać do pracy 2 - 3 posiłki, np. kanapkę i jogurt z owocami, lub pożywną sałatkę, np. z ryżem i kurczakiem i koktajl bananowy. To oczywiście tylko przykłady. Po powrocie do domu przed pójściem spać należy zjeść lekki posiłek, np. zupę. Po przebudzeniu możemy zjeść owoc i obiad.
Proponowany schemat posiłków:
Np. ok 19:00 Kolacja przed wyjściem do pracy (np. zupa)
22:00 sałatka owocowa (banan, nektarynka, pomarańcza)
1:00 kanapka i herbata
4:00 jogurt z płatkami owsianymi, owocami i orzechami (owsianka)
8:00 w domu przed pójściem spać, lekki posiłek, np zupa jarzynowa z makaronem z poprzedniego dnia z kolacji
14:00 obiad, np pieczona ryba z ziemniakiem i sałatką.
Tak jak wspomniałam to tylko przykładowa propozycja, nie wiem czy akurat pasująca do godzin Pani pracy, ale mam nadzieję, że okaże się pomocna.
Pozdrawiam
Magdalena Drażba - Dietetyk Medyczny