Dieta na pozbycie się tłuszczyku

Witam. Mam 13 lat, ważę 65 kilo przy wzroście 168. Ostatnio bardzo szybko przybyło mi 7 kilo. Niby moja waga jest prawidłowa (BMI 23), ale nie czuję się dobrze ze swoim tłuszczykiem. Czy ktoś mógłby mi pomóc opracować dietę na cały dzień? Staram się jeść 5 posiłków dziennie (każdy zawierający ok. 250 kcal) i jestem dość aktywna fizycznie, ale rezultatów jak nie było, tak nie ma. Chciałabym ważyć 55 kilo, dlatego bardzo proszę o pomoc.
13 LAT ponad rok temu

Witaj,
Piszesz że przytyłaś 7 kg w krótkim czasie - jakim? Jeśli w ciągu miesiąca lub dwóch przy diecie, którą do tej pory stosowałaś może świadczyć o schorzeniach tarczycy - niedoczynność. Dobrze jest wykonać w tym celu badania krwi.
Jeżeli jest to wina diety to zacznij jeść posiłki w regularnych odstępach czasu, co 3-4 godziny, nie podjadaj oraz raz zmień dotychczasowe nawyki żywieniowe. Zapoznaj się proszę z tym artykułem http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odchudzania oraz http://portal.abczdrowie.pl/sposoby-na-szczupla-sylwetke
Śniadanie jedz w ciągu 30 minut od wstania z łóżka, a kolację na 2 godziny przed snem. Na śniadanie zjadaj (około 200g) jogurt naturalny, do którego można dodać 1 saszetkę Fitelli (około 5 łyżek) lub owoce - 1 banan lub 6 truskawek. Na śniadanie możesz również zjeść serek wiejski, do którego wkroisz natkę pietruszki (około 5 gałązek). Na 2 śniadanie zjadaj jabłko i 2 krążki pieczywa ryżowego albo serek Danio + nektarynka albo ok. szklanki winogron. Jako 2 przekąskę w pracy zjedz 2 krążki pieczywa ryżowego posmarowanego dżemem lub powidłami oraz małym kefirem. Na obiad proszę spożywać mięso (około 150g) pieczone w foli w piekarniku / gotowane na parze albo grillowane (grill elektryczny). Najlepiej aby to był indyk, polędwiczka wieprzowa lub schab oraz co najmniej 2 razy w tygodniu ryby (dorsz lub morszczuk). Jako produkt węglowodanowy zjadaj pół saszetki kaszy gryczanej lub ryż brązowy oraz 200g surówki bez majonezu i śmietany. Jeżeli będziesz miał ochotę na coś słodkiego to polecam baton musli lub 3 delicje. Kolację należy zjeść na 2 godziny przed snem. Pieczywo (2 kromki pieczywa żytniego, graham) cienko posmarowane masłem lub skropione oliwą z oliwek oraz do wyboru: 2 jajka na miękko / 2 plasterki wędliny z indyka / 2 plasterki sera żółtego np. Capresi / sałatka grecka (z serem feta około 50g).
Ponadto zwiększ aktywność fizyczną by wymodelować ciało. Przez 1-2 godziny biegaj, maszeruj, pływać, ćwicz. Możesz skorzystać z przykładowych ćwiczeń http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-modelujace-sylwetke. Pozdrawiam, mgr Aneta Kościołek

Witam, Jesteś w wieku dojrzewania, co oznacza, że Twoja sylwetka cały czas się zmienia, a co za tym idzie również masa ciała i wzrost. Zastanów się czy w ostatnim czasie mocno nie podskoczyłaś w górę z wagą, a wzrost tylko nieznacznie się zwiększył? Warto jednak zadbać o prawidłowe odżywianie – być może popełniasz błędy z których nie zdajesz sobie sprawy. Spróbuj je przeanalizować http://abcodchudzanie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe Na przekąski jedz: owoce lub jogurt naturalny z garstką owoców lub z orzechami. Na śniadanie wybieraj np. 2-3 kromki chleba razowego z pastą jajeczną lub twarogową lub rybną lub z warzyw strączkowych lub z awokado (bez majonezu, ale za to z jogurtem 2%) z warzywami np. 1 pomidorem lub ½ papryki albo zupę mleczną – płatki owsiane z mlekiem/jogurtem 2% z garstką owoców. Na obiad standardowo kasza/ryż brązowy/ makaron pełnoziarnisty/ ziemniaki (bez tłuszczu i śmietany) z dużą ilością warzyw i dodatkiem białkowym (chudym mięsem, jajkiem, rybą lub warzywami strączkowymi). Unikaj potraw smażonych w panierce i w głębokim tłuszczu. Na kolację postaw na zupy np. krem (bez dodatku tłuszczu i śmietany, na wywarze warzywnym) lub zwykłe kanapki z chleba razowego. Posiłki nie powinny być za małe, ponieważ potrzebujesz energii do prawidłowego wzrostu i rozwoju.
Pozdrawiam.