Jak wyszczuplić uda i brzuch?

Witam. Mam 18 lat, mam 163 cm wzrostu i ważę 70 kg. Największy problem mam z brzuchem i udami. Chciałabym się pozbyć "brzuszka" i wysmuklić nogi, ponieważ są one bardzo umięśnione i masywne. Moje ciało pokrywają liczne rozstępy i cellulit. Stosowałam wiele diet, ale w trakcie ich stosowania czułam się bardzo źle, byłam zmęczona. Proszę o pomoc, ponieważ chciałabym w końcu się sobie podobać i czuć się atrakcyjnie.

Witaj. Dieta odchudzająca powinna trwale zmieniać dotychczasowe nawyki żywieniowe oraz dostarczać wszystkie składniki odżywcze. W przeciwnym razie będziesz się źle czuła w trakcie odchudzania, a po jego skończeniu wystąpi efekt jojo. Kaloryczność Twojej diety powinna mieścić się w zakresie 1500-1700 kcal. Ważne jest abyś spożywała w ciągu dnia 5 posiłków, a śniadanie zjadała w ciągu 30 minut od wstania z łóżka. Na sniadanie jedz produkty nabiałowe (ser biały, ser wiejski około 200g, jogurt naturalny z musli). Na 2 śniadanie zjedz owoc oraz warzywo np. surówka z marchwi i jabłka albo banana, czy grajpfruta, albo 2 jabłka. Na obiad staraj się zjadać kawałek gotowanego, pieczonego lub duszonego mięsa, najlepiej indyka (około 200g), a do tego pół torebki kaszy grycznej lub ryżu brązowego oraz około 200g surowki bez majonezu i śmietany, albo gotowane warzywa np. brokuły. Na podwieczorek zjadaj galaretkę owocową (1 torebka rozpuszczona w szklance wody) bez bitej śmietany, ale np. z owocami. Żelatyna to zdegradowany kolagen, który w organizmie jest niezbędny do prawidłowego stanu skóry i paznokci. Galaretkę możesz zastępować np. 2 krążkami pieczywa ryżowego posmarowanego dżemem. Na kolacje zjedz 2 jajka na miękko albo kanapki (2 kromki pieczywa) z wędliną (polędwica spoocka, szynka drobiowa) i pomidorami oraz papryką czerwoną. W trakcie stosowania diety pij wodę mineralną z jodem (np. Ustronianka lub Jodica), jod bowiem przyspiesza podstawową przemiane materii i ułatwia proces odchudzania. Ponadto, w ciągu dnia musisz wypijać 2 kubki zielonej herbaty kupionej na wagę (w herbaciarni), a przed snem 350 ml herbaty pu erh. Przez okres 2 miesięcy zażywaj preparat witaminowo-mineralny np. Bodymax Plus, Falvit mama. Jeśli będziesz miała ochotę na coś słodkiego, to zjedz około 4 suszonych moreli lub 2 kostki gorzej czekolady, albo około 10 orzechów laskowych. Tylko rzetelne stosowania się do powyższych wskazówek sprawi, że zaczniesz chudnąć. Jednakże sama dieta nie zdziała cudów, ważne są również ćwiczenia, masaże bańką chińską oraz odpowiednie kosmetyki. Pozdrawiam, mgr Aneta Kościołek