Czy uda mi się schudnąć 13 kg dzięki rezygnacji ze słodyczy?

Witam serdecznie! Mam 22 lata, 165 cm wzrostu i aktualnie ważę 69,4 kg. Ponad rok temu ważyłam 57 kg i chciałabym wrócić do tej wagi. Biegam 4 razy w tygodniu, a w dni wolne od biegania ćwiczę na siłowni, aerobiku lub rowerze. Zdarza się dzień wolny od treningu. Jem dużo słodyczy i wiem, że muszę je wyeliminować, by schudnąć. Zazwyczaj na śniadanie jem dwie grzanki z serem żółtym bądź twarogiem, papryką, sałatą. Na obiad makaron np. z brokułami albo jakieś mięso z warzywami (i na ciepło, i surówki, i ze słoika, np. ogórek kiszony), w międzyczasie jakieś jabłko, mandarynki, wieczorem grzanki albo sałatka, niestety wciąż zbyt późno, i wciąż między posiłki wplatam słodycze. Zależy mi by wrócić do wagi 56-57 kg w ciągu 4 miesięcy. Jeżeli wyeliminuję słodycze, będę jadła i ćwiczyła, jak wyżej, jest to możliwe? Pozdrawiam

Witam!

Bardzo dobrze, że w ramach odchudzania zwiększyłaś aktywność fizyczną. Jednakże z opisu Twojego sposobu żywienia uważam, że musisz zmienić nawyki żywieniowe. Wprowadź do diety dwa dodatkowe posiłki - 2 śniadanie i podwieczorek. Ponadto zawsze jedz śniadanie do 30 minut po wstaniu z łóżka a kolację na 2 godziny przed snem. Ze słodyczy nie musisz całkowicie zrezygnować. Batonik musli lub 4 kostki gorzkiej czekolady (zawiera dużo polifenoli) albo baton kinder kanapka możesz zjeść na podwieczorek. Na śniadanie staraj się zjadać więcej nabiału (np. ser twarogowy półtłusty (200g), jogurt naturalny (400g) do którego wsypiesz 4 łyżki musli bądź wkroisz banana, kiwi lub 2 jajka. Na 2 śniadanie zjadaj bułkę grahamkę posmarowaną cienko masłem z 2 plasterkami wędliny i pomidorem lub sałatkę owocową (banan, mandarynka, kiwi). Co do obiadu staraj się ograniczyć makaron, zastąp go kaszą gryczaną lub ryżem brązowym (1/2 torebki). Jedz mięso drobiowe i ryby gotowane w wodzie, na parze lub pieczone w foli w piekarniku (po 200g). Ponadto spożywaj świeże warzywa, nie ze słoika, ponieważ zawierają znikomą ilość witamin. Na podwieczorek zjedz kisiel, budyń (ugotowany na mleku, a nie z torebki) lub galaretkę owocową bez bitej śmietany. Kolacja to surówka z 2 jabłek i marchewki z dodatkiem zarodków pszennych. Kolejna propozycja to 2 kromki pieczywa razowego z 2 plasterkami sera żółtego z pomidorem. Świetny jest również napój witaminowy (zmiksowany pomidor, por, ogórek zielony z 200g kefiru) z 2 krążkami ryżowymi. W ciągu dnia wypijaj 2 kubki zielonej herbaty i 1 filiżankę herbaty pu er. Herbaty najlepiej kup na wagę w herbaciarni. Powodzenia! Powinno się udać!