Jak schudnąć 3 kg, biorąc leki na padaczkę?

Cześć!

Mam 15 lat. Mam padaczkę, biorę leki o nazwie Naurotop (1 tab. rano i wieczorem). Objawami padaczki u mnie są zawroty i lęki. Od czasu brania leków, czyli w 2010 w lutym napady ustąpiły. Opis badania EEG wychodzi mi pozytywnie. Problem jest w tym, że przytyło mi się od tego leku. Staram się jeść mało. Nadwagi może nie mam, ale nie podobam się sobie (mam 158 cm, ważę 55 kg). Chciałabym schudnąć ok. 3 kg. Czy jest to możliwe? Jak do tego podejść? Czytałam, że lek Neurotop powoduję gromadzenie się wody w organizmie. A i zapomniałam wspomnieć, że mój brzuch wygląda jak balon. Ciągłe wzdęcia, problemy z wypróżnianiem. I co tu robić?

Witam!

Przyjmowanie wielu leków powoduje skutki uboczne w postaci zwiększonego apetytu, nadwagi czy otyłości. Odpowiednia dieta oraz aktywność fizyczna. Bardzo mało informacji podajesz na temat swojego dotychczasowego sposobu żywienia. W związku z tym podaje zasady, jeżeli się do nich zastosujesz powinnaś w łatwy sposób stracić kilka kilogramów oraz pozbyć się wzdęć. Po pierwsze musisz regularnie spożywać posiłki co 3 - 4 godziny. Powinny być małej objętości. Spożywaj więcej produktów nabiałowych (serki, jogurty naturalne, kefir). Ogranicz napoje gazowane oraz kolorowe typu oranżada, cola. Spożywaj więcej warzyw i owoców, a w ciągu dnia wypijaj 2 kubki zielonej herbaty oraz przed snem 1 kubek czerwonej herbaty pu - erh. Oto propozycja jadłospisu: śniadanie (spożywaj do 30 minut od wstania z łóżka, nie wychodź z domu bez śniadania) - 2 kromki pieczywa razowego posmarowane cienko masłem z 2 plasterkami sera żółtego lub wędliny (70% mięsa) lub 2 jajka na miękko z ogórkiem i pomidorem. II śniadanie - jogurt naturalny (200g) do którego wsypiesz płatki fitella lub 3-4 suszone morele, 2 mandarynki lub 1 jabłko. Na obiad spożywaj kawałek mięsa, najlepiej indyka (gotowany, pieczony w foli), pół torebki kaszy gryczanej lub ryżu albo 1 ziemniak oraz 250 g surówki bez śmietany i majonezu. Na podwieczorek zjedz budyń ugotowany na mleku 2% lub galaretkę owocową, ale bez bitej śmietany. Kolacje zjadaj na 2 godziny przed snem. Na kolację możesz zjeść 2 kromki posmarowane cienko masłem i 2 łyżeczkami powideł śliwkowych lub dżemu (błonnik) oraz herbatkę zieloną. Kolejną propozycją może być sałatka (kilka listków sałaty z serem feta, ogórkiem i pomidorem). Przez tydzień wypijaj w ciągu dnia szklankę zaparzonego siemienia lnianego (1 łyżką stołową ziaren lnu (niemielony) zalany gorącą wodą, kiedy ostygnie wypij razem z ziarenkami). Siemię lniane wyreguluje pracę jelit. Przez 30 dni zażywaj 2 kapsułki tranu.

Powodzenia, mgr Aneta Kościołek