Jak schudnąć mimo słabej woli?

Mam 12 lat i strasznie dużo ważę. Mam 161 cm wzrostu i ważę 71 kilo. W ogóle się sobie nie podobam. Moje nogi wyglądają jak parówki, a brzuch jest odstający. Próbowałam już rożnych diet, ale nic nie wychodziło przez moją słabą wolę. Chciałabym aby ktoś ułożył mi dietę, np. w poniedziałek zjedz jabłko, ćwicz 10 minut na bieżni,15 minut na czym innym itp. Bardzo proszę o pomoc. Bo już wszystkiego próbowałam.

Witaj!

Jesteś w okresie dojrzewania i Twój organizm się zmienia, nabiera kobiecych kształtów. Nie ma złotej recepty na odchudzanie. Przede wszystkim powinnaś przeanalizować swój dzień pod względem żywienia i wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe. Śniadania zjadaj w ciągu 30 minut od wstania z łózka. Na śniadanie jedz 2 kromki pieczywa pełnoziarnistego posmarowanego cienko masłem z 4 plasterkami wędliny chudej (np. z indyka). W szkole na 2 śniadanie zjedz banana (lub jabłko) oraz wypij jogurt naturalny albo serek wiejski. Na obiad staraj się zjadać porcję mięsa gotowanego (indyk, kurczak, schab) lub ryby najlepiej dorsz, morszczuk, pół torebki kaszy lub ryżu brązowego oraz surówkę bez masła i majonezu. Na podwieczorek zjedz jabłko lub grejpfruta. Z kolei kolację należy zjeść na 2 godziny przed snem, czyli mniej więcej o godzinie 22. Może to być kanapki z dżemem (2 kromki) i szklanką mleka 2%; surówka z marchwi (2 szt.) i jabłka (2 sztuka) z 2 łyżkami zarodków pszenicznych; 2 jajka ugotowane na miękko. W ciągu dnia wypijaj 2 szklanki zielonej herbaty, a wieczorem kubek 350ml herbaty pu-erh. Ponadto codziennie musisz ćwiczyć około 30 -60 minut by nie dopuścić do odkładania tkanki tłuszczowej np. basen, jazda na rowerze, brzuszki, skręty tułowia, przysiady. Pierwsze efekty będą zauważalne po około 14 dniach diety i ćwiczeń!

Powodzenia, mgr Aneta Kościołek