Orbitrek i domowe przepisy na zrzucenie zbędnych kg

Orbitrek i domowe przepisy na zrzucenie zbędnych kg Witam! Mam 28 lat 179 cm wzrostu i ważę 84 kg. Chciałbym schudnąć, ponieważ nie czuję się komfortowo w takiej wadze jaką mam. Mam orbitreka i od kilku dni na nim jeżdżę po 40 min., spalam około 400 kcal i przebiegam około 15 kilometrów. Chcę jeździć na nim codziennie. Pytanie dotyczy głownie odżywiania metodą domową, a nie jakaś dieta dukana czy coś w tym stylu, ma być zdrowo i smacznie. ;) Pyt. 1. Mógłbym prosić o rozpiskę jednego dnia 5 posiłków, co należy jeść, a jakich produktów unikać? Czego nie łączyć Nie wiem czy ma być 1500 kcal czy 2000 kcal? Co zjeść po orbitreku? Pyt. 2. Czy istnieje jakiś "spalacz", który mógłbym zastosować przed jazdą na orbitreku? Czy on coś daje? Pyt. 3. Utrzymuję tempo 130-150 i jeżdżę na 3 obciążeniu z ośmiu. To dobrze? Dziękuję za odpowiedzi.

Witaj! Aby uzyskać wymarzoną masę ciała lub schudnąć parę kilogramów należy podejść do sprawy odchudzania kompleksowo - ćwiczenia + dieta. Orbitrek jest fajnym przyrządem, gdyż angażuje zarówno górne, jak i dolne partie ciała. W ciągu dnia powinieneś około 1 godziny spędzić na orbitreku, a kolejne 30 minut ćwiczyć mięśnie brzucha i pośladków: http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-brzuch. Jeżeli chodzi o dietę to zmień swoje dotychczasowe nawyki żywieniowe, spożywaj 5 posiłków w ciągu dnia o małej objętości. Jedź więcej warzyw i owoców, natomiast ogranicz spożywanie słodyczy. Staraj się wyeliminować z diety alkohol (piwo, wino, wódka), gdyż jest bardziej kaloryczny od cukru (1g alkoholu=7kcal, 1 gram cukru - 4 kcal). Pij wodę mineralną z jodem (np. Ustronianka z jodem, Jodica), która przyspiesza metabolizm oraz zieloną herbatę (2 filiżanki dziennie) i herbatę pu erh (350ml przed snem). Ważne jest by herbaty kupić na wagę w herbaciarni.Śniadanie staraj się jeść w ciągu 30 minut od przebudzenia, a kolację na 2 godziny przed snem. Na śniadanie jedz nabiał (sery białe, jogurt naturalny),jajka (max. 2 sztuki). Wprowadź w życie następujące zasady: http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odchudzania. Dieta około 1800kcal. Śniadanie - 4 kromki pieczywa pełnoziarnistego posmarowanego cienko masłem lub nasączone oliwą z oliwek z: 2 jajkami na miękko/ jajecznicą z 2 jaj/ 4 plasterkami wędliny <70% mięsa) lub 50g (ok. 5łyżek z musli) z mlekiem 2% - 350ml. Herbata zielona. 2 śniadanie: gruszka/ szklanka winogron/ serek wiejski z wkrojona natką pietruszki + 2 krążki pieczywa VASA/ jogurt naturalny 120g z wkrojonym bananem. Herbata zielona lub kawa z mlekiem. Obiad - 150g piersi z indyka, lub schab (pieczony w foli w piekarniku) z ryżem lub kaszą gryczaną (pół saszetki po ugotowaniu) oraz 200g surówki bez majonezu i śmietany. Szklanka soku pomarańczowego. Podwieczorek: 2 krążki ryżowe posmarowane dżemem (po 1 łyżeczce) + szklanka mleka 2% / szklanka galaretki owocowej/ sałatka owocowa mix owoców świeżych około 300g. Kolacja - 3 kromki pieczywa graham cienko posmarowanego masłem + 2 parówki jedynki lub berlinki / 2 plasterki wędliny <70% mięsa/ 250g sera białego z wkrojoną czerwoną papryką. Przed snem czerwona herbata pu-erh. Przed ćwiczeniami (na 30 minut) zjedz produkt bogaty w węglowodany, natomiast po ćwiczeniach nabiałowy. Ponadto koniecznie zrób badania biochemiczne krwi (morfologia, cholesterol LDL, HDL, AlaT, AspAT, TSH, T4). Pamiętaj ważna jest systematyczność oraz determinacja, gdyż są warunkiem powodzenia w odchudzaniu. mgr Aneta Kościołek