Czy można schudnąć 10 kg w dwa i pół miesiąca?

Witam! Mam 13 lat, 164 cm wzrostu i ważę 60-61 kg. W 76 dni chciałabym schudnąć 10 kg, tak aby ważyć 50 kg. - Czy jest to możliwe w ciągu dwóch miesięcy i 15 dni? - Jak tego dokonać? - Jak się odżywiać, jak ma wyglądać posiłek, ile razy dziennie jeść i jakie robić odstępy czasowe pomiędzy posiłkami? Kolejny kompleks to odstający brzuch i fałdki oraz nogi. - Jakie ćwiczenia robić, by osiągnąć płaski brzuch? - Jakie ćwiczenia wykonywać na uda i łydki? - Kiedy najlepiej ćwiczyć? - Ile czasu dziennie poświęcać na ćwiczenia? Pilnie proszę o pomoc!

Witam! Bardzo mało piszesz o swoich dotychczasowych nawykach żywieniowych. W ciągu 2,5 miesiąca możesz stracić na wadze 10 kg, jeśli się postarasz. Przede wszystkim musisz spożywać posiłki w regularnych odstępach czasu co 3-4 godziny. Śniadanie musisz spożywać w ciągu 30 minut od wstania z łóżka, a kolację na 2 godziny przed snem. Na śniadanie spożywaj serek wiejski lub bieluch z wkrojoną natką pietruszki (3-4 gałązki), oraz 2 kromkami pieczywa chrupkiego. Propozycją na 2 śniadanie to jogurt naturalny z saszetką płatków musli (40g - 50g np. Fitella) lub z wkrojonymi owocami np. bananem, kiwi, mandarynką lub 5 truskawkami. Obiad to miseczka zupy ok. 500ml lub gotowana lub pieczona w foli w piekarniku - ok. 150 g - pierś z kurczaka lub indyka, schab, filet z ryby (dorsz, morszczuk), pół torebki ryżu brązowego lub kaszy gryczanej albo 1 ziemniak średni oraz 200 -300 gram surówki bez majonezu i śmietany. Podwieczorek to owoce np. banan, szklanka winogron, kubek truskawek, jabłko albo baton musli lub galaretka owocowa (bez bitej śmietany, poprawia stan skóry i paznokci). Kolacja to do wyboru: 2 kromki pieczywa razowego cienko posmarowanego masłem z 4 plasterkami chudej wędliny lub 2 sera żółtego albo 2 jajka na miękko lub 2 parówki typu jedynki lub berlinki. Ponadto możesz zjeść pieczywo z masłem i dżemem (1 łyżka stołowa dżemu na 1 kromkę), a do tego kubek mleka 2%. W ciągu dnia wypijaj 2 szklanki zielonej herbaty, a wieczorem 350 ml herbaty pu-erh. Herbatę kup na wagę w sklepie z herbatami. W ciągu dnia wypijaj 1,5 litra wody mineralnej o zawartości magnezu 50 mg/litr i wapnia 100 mg/l. Jeśli chodzi o ćwiczenia to najlepiej abyś ćwiczyła przed kolacją na około 1- 1,5 godziny. Ćwicz przez około 30- 60 minut dziennie. Aby sylwetka się harmonijnie zmniejszała najlepszy jest basen lub aerobik. Na płaski brzuch i uda świetnie sprawdzają się skłony, brzuszki, skręty tułowia oraz szybkie spacery typu nordic walking, jazda na rowerze oraz rolki. Powodzenia, mgr Aneta Kościołek