Jak schudnąć podczas leczenia hormonalnego?

Jak mogę schudnąć? Od 4 lat zmagam się z problemami hormonalnymi, tj. problemy ginekologiczne. Jestem po dwóch operacjach wyłuszczenia mięśniaków. Po pierwszej przytyłam znacznie, ważę 90, choć ważyłam przed operacją ok. 60 kg. Cały czas biorę tabletki hormonalne. Poza tym mam stwierdzona nietolerancję glukozy (stwierdzona po badaniu krzywej cukrowej). Od dłuższego czasu próbuję schudnąć, stosowałam różne diety i nic, nie mogę schudnąć. Nadmieniam, że jem niedużo, na pewno nie jest moim sprzymierzeńcem to, że nie jem o stałych godzinach, ale bardzo ograniczyłam słodycze, natomiast jem dużo warzyw, nabiału, owoców. Proszę, pomóżcie mi, proszę chociaż o jakieś wskazówki, co jeszcze mogłabym zrobić, by schudnąć? Może jakieś badania, a może jakaś inna dieta? Dziękuję za odpowiedź.

Szanowna Pani!

W Pani przypadku może być kila przyczyn tycia:
1. Źle dobrane tabletki hormonalne od ginekologa;.
2. Niedoczynność tarczycy - proszę wykonać badania krwi (TSH, T3, T4).
3. Zbyt niska przemiana materii spowodowana nieodpowiednim - restrykcyjnym odchudzaniem.
4. Nieprawidłowe nawyki żywieniowe.

W przesłanym zapytaniu, nie podaje Pani informacji na temat ilości pokarmu, który Pani spożywa, jak często zjada posiłki oraz w jakich odstępach czasowych.
Zakładając, że gospodarka hormonalna tarczycy jest prawidłowa, to aby schudnąć proszę zastosować się do poniższych zleceń - one są bardzo ważne. Pierwszy tydzień będzie dla Pani trudny, ale później się organizm przyzwyczai.
1. Należy jeść 5 posiłków o małych objętościach w ciągu dnia. Najważniejszym posiłkiem jest śniadanie i należy go zjeść w ciągu 30 minut od wstania z łóżka. Najlepiej aby na śniadanie był nabiał (biały serek, jogurt naturalny bez owoców, kefir, mleko 2%), to przyspieszy metabolizm. W ciągu dnia proszę pić 2 kubki zielonej herbaty, kupionej na wagę w herbaciarni oraz na godzinę przed pójściem spać kubek 350ml herbaty pu -erh, do kupienia w herbaciarni na wagę. Zawarte w nich polifenole nie tylko przyspieszają metabolizm, ale również pomagają spalić tkankę tłuszczową i zapobiegają odkładaniu się nowej.
Przesyłam Pani przykładowy jadłospis na 1 dzień - może go Pani stosować przez 1-2 tygodnie i waga powinna się ruszyć. Oprócz diety proszę również zacząć ćwiczyć - najlepiej basen, fitness np. zumba, taniec brzucha lub spacery (1 godzinę w ciągu dnia).

Śniadanie: (godz. 6.30 - 7.00) 2 Kromki pieczywa graham, posmarowane cienko masłem, serek wiejski z wkrojona natka pietruszki około 6 gałązek. Herbata lub kawa z mlekiem i 1 łyżeczką cukru.
II śniadanie: (9.30 - 10.00)Jogurt naturalny (200g) + saszetka płatków fitness (50g) lub 3 śliwki suszone lub wkrojony banan. kubek zielonej herbaty
Obiad: (13.00 - 14.00) Pierś z indyka lub filet dorsza (150 - 200g), pół torebki kaszy gryczanej lub ryżu brązowego, 250 - 300g surówki bez majonezu i śmietany (może być gotowa ze sklepu). Szklanka soku pomarańczowego).
Podwieczorek: (16.30 - 17.00): 2 krążki pieczywa ryżowego posmarowanego 2 łyżeczkami dżemu truskawkowego lub powidłami np. Łowicz, lub surówka z 2 marchewek i 2 jabłka z 1 łyżeczką oliwy z oliwek, herbata zielona.
Kolacja: 2 kromki pieczywa graham, posmarowane masłem. 2 plasterki wędliny np. polędwica sopocka. 2 grube plastry pomidora + 2 plasterki ogórka zielonego, herbata.

Godzina lub 0,5 przed snem czerwona herbata Pu erh.
Powodzenia i cierpliwości!