Jak zacząć znów normalnie się odżywiać?

Witam! Mam 21 lat, ważę 78 kg przy wzroście 165 cm. Do października 2011 roku ważyłam około 113 kg (wynik przyjmowania sterydów). Od połowy października 2011 postanowiłam zastosować dietę odchudzającą, na początku przez jakieś 2-3 tygodnia była to zdrowa dieta polegająca na zwiększonej ilości ruchu oraz odrzuceniu słodyczy, jednak po pewnym czasie waga zatrzymała się, więc zaczęłam obniżać ilość spożywanych kalorii w ciągu dnia aż doszło do tego, że przyjmowałam jakieś 200-300 kalorii dziennie (przez ponad miesiąc). Wiem, że to bardzo niezdrowe i wyniszczające organizm, dlatego chcę wyjść z tej diety i przyjmować odpowiednią dla mnie liczbę kalorii. Mam zatem pytanie: Jak powinno wyglądać wyjście z tej diety? O ile i na jaki czas zwiększać liczbę kalorii? Jaka jest odpowiednia liczba przyjmowanych kalorii dla mnie w ciągu dnia?

Witaj!
W wyniku przyjmowania steroidowych leków przeciwzapalnych, zmienia się metabolizm komórek, przede wszystkim obniża się podstawowa przemiana materii, w organizmie zaczyna gromadzić się tkanka tłuszczowa. Spożywanie 300 kcal jest bardzo nierozsądne, to jest o wiele za mało, by organizm prawidłowo funkcjonował. Minimalna ilość kalorii jaką możesz spożywać w ciągu dnia to 1300kcal. Musisz odpowiedni komponować posiłki. Spożywaj 5 posiłków w ciągu dnia, a śniadanie zjedz do 30 minut od wstania z łóżka. Na śniadanie spożywać jogurt naturalny (400g) z 5 łyżkami płatków fitness. Na 2 śniadanie polecam 2 kromki pieczywa z 4 plasterkami wędliny i mały pomidor, ogórek zielony (kawałek). Obiad to pierś z kurczaka 200g (gotowana lub pieczona w foli), pół torebki kaszy gryczanej lub ryżu oraz 200g surówki, do picia woda np. Muszynianka. Podwieczorek to galaretka owocowa lub budyń z (500ml mleka 2%). Natomiast na kolacje zjadaj albo serek wiejski z natką pietruszki z 2 kromkami pieczywa lub 2 jajka na miękko lub surówka z 2 marchewek i 1 jabłka oraz 2 łyżkami zarodków pszenicznych oraz łyżka oliwy z oliwek. W ciągu dnia wypijaj koniecznie 2 kubki zielonej herbaty oraz 350ml herbaty pur erh przed snem. Po tygodniu stosowania diety oraz ćwiczeń fizycznych powinna waga spadać. Powodzenia!