Jak schudnąć z umięśnionych ud?

Witam, mam 14 lat, wzrost 162 cm, 50 kg. Mój problem polega na grubych udach, nienawidzę siebie za to, chociaż są umięśnione. Chciałabym schudnąć do 45 kg i bardzo byłabym Pani wdzięczna za zalecenie jakiejś diety - ćwiczeń. Mam szkołę, więc żeby to było trzy - cztery razy w tygodniu. Chciałabym tę wagę osiągnąć w ciągu miesiąca. Czyli moje pytanie jest takie, jak to zrealizować, żeby przyniosło skutki w ciągu miesiąca (chodzi mi o tą wagę)? Jaką dietę mam zastosować? Niech Pani mi przygotuje plan odżywiania, ćwiczeń na kwiecień.

Witaj Magdaleno!

Jeżeli schudniesz do 45 kg będziesz miała niedowagę. Ponadto nie wolno chudnąć w ciągu miesiąca więcej niż 3,5 -4 kg, ponieważ może wystąpić efekt jojo. Nie piszesz nic na temat swojego dotychczasowego sposobu żywienia, więc nie wiem jakie błędy dietetyczne popełniasz. Przede wszystkim musisz spożywać 5 posiłków dziennie w regularnych odstępach czasu. Aby wspomóc proces odchudzania pij 2 razy dziennie zieloną herbatę oraz wieczorem przed snem 350 ml herbaty pu-erh. Herbaty należy kupić w sklepie z herbatami na wagę, ponieważ zawierają więcej flawonoidów. Na śniadanie i 2 śniadanie spożywaj produkty nabiałowe np. ser biały Bieluch lub wiejski z wkrojoną rzeżuchą lub natką pietruszki (około łyżki stołowej), do tego 2 kromki pieczywa VASA. Do szkoły zabieraj jogurt naturalny, do którego wsypiesz saszetkę płatków Fitella oraz wypij sok pomarańczowy lub marchwiowy. Na obiad zjadaj mięso - najlepiej pierś z indyka (150g) z surówką (250g), może być gotowa, ale bez majonezu i śmietany. Na podwieczorek zjedz galaretkę przygotowaną z 200ml wody lub surówkę z 2 marchewek i 1 jabłka z 2 łyżkami zarodków pszenicznych. Kolację należy spożywać na 2 godziny przed snem np. budyń przygotowany z mleka 2% lub 2 jajka na miękko albo 3 krążki pieczywa ryżowego posmarowane serkiem topionym (1 kwadrat). W ciągu dnia pij 1 litr wody wysokozmineralizowanej np. Muszynianka, Piwniczanka. Jeżeli chodzi o ćwiczenia - to lepiej idź na godzinny szybki spacer, biegaj, wybierz basen lub ćwiczenia fitness (zumba, taniec brzucha) Na siłowni zbudujesz tylko masę mięśniową. Tkanka mięśniowa waży więcej niż tkanka tłuszczowa i może się okazać, że zamiast twoja waga maleć będzie rosła. Dlatego przed rozpoczęciem diety i ćwiczeń dokonaj pomiarów w tali, biodrach oraz udach, wtedy łatwiej jest kontrolować proces odchudzania.

Powodzenia!

mgr Aneta Kościołek