Nagłe przybranie na wadze po kontuzji kolana

Witam! Mam 18 lat, jestem dziewczyną, ważę 78 kg, mam 175 m wzrostu. Chciałabym ważyć do grudnia 66 kg. Zaczęłam jeść posiłki nisko kaloryczne, przyspieszające metabolizm oraz regularnie (do 5 razy dziennie). Przytyłam po kontuzji kolana we wrześniu i bardzo chcę wrócić do starej wagi. Jak to zrobić?

Witaj! Proces odchudzania to nie tylko właściwa dieta, ale również odpowiednia aktywność fizyczna (bieganie, pływanie, spacery). Jeżeli chodzi o dietę to powinnaś w ciągu dnia spożywać około 1500kcal, 5 posiłków o małej objętości. Na śniadanie staraj się spożywać serek biały, jogurt naturalny z musli, jajka (2 sztuki) z max 2 kromkami pieczywa. Na 2 śniadanie w okresie letnim jedz owoc (banan, nektaryna, brzoskwinia, 2 śliwki), z kolei na obiad staraj się jeść pierś z indyka (150g) lub rybę morską (dorsz, morszczuk) pieczoną w foli w piekarniku, lub gotowaną na parze z pół saszetki ryżu brązowego lub kaszy gryczanej oraz z dużą ilością (250g) surówki lub sałatki bez majonezu i śmietany. Podwieczorek to np. krążek ryżowy z dżemem lub galaretka owocowa (bez bitej śmietany). Kolacja to kanapki (2 sztuki) z pieczywa pełnoziarnistego posmarowanego cienko masłem z 2 plasterkami wędliny lub sera żółtego, albo 2 parówkami wysokiej jakości (np. Jedynki, Berlinki). W ciągu dnia pij zieloną herbatę, a przed snem czerwoną herbatę pu-erh. Ponadto pij wodę mineralną z jodem. Przy okazji wizyty u lekarza wykonaj badania krwi (TSH, T4), w celu sprawdzenia czy nie występuje niedoczynność tarczycy. Jeśli masz możliwość skontaktuj się z dietetykiem w celu znalezienia i wyeliminowania błędów dietetycznych. Pozdrawiam mgr Aneta Kościołek