Podjadanie słodyczy w nocy po karmieniu piersią

witam mam problem jedzeniem w nocy,budze się i potrafię zjesc tabliczkę czekolady.w dzien nie jem prawie wogule słodyczy bo najem sie w nocy 3:00 lub 4:00 w nocy. mam małe dziecko i wstaje go karmic i potem szukam czegos dla siebie, jak temu zaradzic by nie jesc w nocy. waze sporo. 80 kg na 164 cm wzrostu. prosze o radę.

Witam serdecznie,
w okresie laktacji w okresie pierwszych 6 m-cy zapotrzebowanie energetyczne wzrasta o ok. 500 kcal. To może być przyczyną nagłych napadów głodu w nocy, tym bardziej, że w nocy Pani karmi. Kolejną przyczyną nagłych napadów głodu może być nieregularne spożywanie posiłków w ciągu dnia. Skuteczną metodą, która zapobiega podjadaniu w tym nocnemu podjadaniu jest rozłożenie posiłków o ok. 3 godz. Sugerowałaby jedzenie co 2,5 - 3 godz. (3 głównych posiłków i 2 - 3 przekąsek ( typu jogurt z owocem, koktajl owocowy, serek z dżemem, mała kanapka, owoc, sok owocowo- warzywny, garść migdałów, itp) oraz spożywanie ostatniego posiłku w Pani przypadku na ok. 1 godz. przed pójściem spać. Zasady zdrowego odżywiania mówią o jedzeniu kolacji na ok 3 godz. przed pójściem spać, ale biorąc pod uwagę, że Pani w nocy wstaje do dziecka na karmienie, mała kolacja na godzinę przed pójściem spać będzie w porządku.
Pozdrawiam serdecznie
Magdalena Drażba - Dietetyk Medyczny
Poradnia Zdrowego Żywienia w Gdyni DIETA NA CO DZIEŃ
TEL. 601 656 116
www.dietanacodzien.com