Odchudzanie po stosowaniu terapii sterydowej

Witam, Mam problem ze zrzuceniem wagi po zażywaniu leków sterydowych. Ćwiczę 4 razy dziennie, piję dużo wody mineralnej a efekty są znikome. Co może mi pomóc ?

Witam Panią,
leczenie sterydami sprzyja gromadzeniu tkanki tłuszczowej i spowalnia metabolizm. W celu uregulowania przemiany materii i zredukowania masy ciała należy przede wszystkim starać się utrzymywać właściwe przerwy miedzy posiłkami a zatem co 2,5 - 3 godziny należy zjeść posiłek. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem są 3 posiłki "duże" i 2 przekąski, takie jak: jogurt, owoc, koktajl, mała kanapka, surowe warzywa, sok wielowarzywny, mała garść orzechów lub migdałów. I śniadanie powinno być spożyte w czasie 1 godz. od przebudzenia. Nie bójmy się treściwych i obfitych śniadań. Obiad również powinien być pożywny. Natomiast kolacja lekka, składająca się głównie z produktów białkowych i warzyw z niewielką ilością węglowodanów, np. sałatka z jajkiem i kromka chleba razowego.
Jeżeli potrzebowałaby Pani bardziej szczegółowej porady, indywidualnie opracowanej diety to zapraszam do gabinetu w Gdyni na ul. Czeremchowej 1. W trakcie wizyty wykonuję analizę skłądu ciała, analizuję Pani sposób odżywiania i nawyki żywieniowe, przeprowadzam szczegółowy wywiad żywieniowy, co umożliwia znalezienie optymalnego rozwiązania.
Pozdrawiam
Magdalena Drażba - Dietetyk Medyczny
www.dietanacodzien.com
tel. +48 601 656 116