Jak zmienić nawyki żywieniowe od nowego roku?

Witam, Od nowego roku chcę zmienić nieco moje nawyki zywieniowe. Jeść więcej białka i przybrać na masie mięsniowej około 5-8kg. Obecnie mam 180cm i ważę 69kg - uprawiam dużo sportu, squash, siłownia, fitness. Pracuję w systemie 3 zmianowym - po 2 tygodnie. Czy podczas zmiany nocnej lepiej jest kompletnie "przestawiać" organizm i po wstaniu zjeść śniadanie, później jakąś przekąskę, przed wyjściem do pracy obiad i w pracy coś w stylu kolacji, czy lepiej pozostać w standardowym "trybie" ?

Nie napisał Pan jak wygląda dzień, kiedy pracuje Pan na nocki, ale przypuszczam, że wtedy odsypia Pan całkowicie trudy pracy. W ciągu dwóch tygodni organizm zdąży się przestawić na tryb pracy w nocy i wtedy będzie potrzebował energii i kalorii. Polecam "przestawienie" organizmu tak jak Pan zaproponował. Tym bardziej jeżeli praca jest fizyczna.