Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Rezygnacja z kolacji przy odchudzaniu

Dzień dobry, chciałabym schudnąć 5 kg. Obecnie ważę 70 kg przy wzroście 170 cm. Niestety nie mam czasu na sport, czy da radę schudnąć bez ćwiczeń? Staram sie odżywiać zdrowo, jem 5 posiłków dziennie i czasami dość późne kolacje, może warto byłoby zrezygnować z kolacji? Proszę o radę.
ponad rok temu

Co na otyłość brzuszną?

Otyłość brzuszna niesie bardzo negatywne konsekwencje dla zdrowia. Jest to nie tylko problem medyczny, ale także ekonomiczny i społeczny. Prof. Wojciech Drygas informuje, o czym należy pamiętać, podczas walki z tą chorobą.

Roma Wojtewicz Dietetyk, Poznań
77 poziom zaufania

Witam
Nie zalecałabym rezygnacji z kolacji, a jedynie zadbanie o to, aby była ona spożywana nieco wcześniej. Odstępy pomiędzy posiłkami powinny wynosić ok 4h- dzięki temu metabolizm ulega regulacji, co zapobiega odkładaniu się tkanki tłuszczowej.
Aktywność, choćby minimalna, jest bardzo wskazana- wpływa ona na wzrost podstawowej przemiany materii i wydatkowanie energii w ciągu dnia. Warto byłoby więc zadbać o nią chociaż 2 razy w tygodniu. Mobilizujące może być dokonanie zakupu karnetu na fitness czy pływalnię, dzięki czemu stajemy się zobligowani do realizacji aktywności.
pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy