Jak interpretować taki wynik RTG płuc?

Proszę o interpretację wyniku RTG pluc. Wynik robiony podczas choroby. Objawy to wysoką gorączka ok 39 stopni i ból po lewej stronie na wysokości żeber na plecach. Kłujący szczególnie przy przewracaniu sie na bok i kichaniu. Crp 130 ob 36. Opis.: W polu dolnym płuca lewego widoczne skąpe zagęszczenia zapalne około oskrzelowe. Dodatkowo obustronnie w polach dolnych oraz w rzucie wnęk widoczne rozsiane zmiany włókniste. Poza tym pola płucne i sylwetka serca RTG w normie.

Zarówno Pana dolegliwości, jak i podwyższone CRP wskazują na zapalenie płuc (rozumiem, że potwierdzenie tego rozpoznania było powodem, dla którego wykonano RTG). Zmiany włókniste prawdopodobnie charakter pozapalny, choć należy mieć na uwadze możliwe inne przyczyny (np. włóknienie płuc, mało prawdopodobne w Pana wieku) i przedstawić RTG lekarzowi.