Jak interpretować wynik badania TSH i czy istnieje konieczność stosowania tabletek Euthyrox?

Witam, Byłam u endokrynologa z moimi wynikami: TSH: 2,750 (zakres 0,270 - 4,200), FT3: 2,45 (zakres 2,00 - 4,40) FT4: 1,05 (zakres 0,93 - 1,70) ATPO: 282,2 (zakres <34,0) ATG: 19,00 (zakres <115,00). USG mam dobre. Pani doktor powiedziała, że jest to zapalenie tarczycy hashimoto ale nie trzeba na razie wdrażać leczenia. Kazała mi brać selen w tabletkach i za pół roku powtórzyć wyniki. Ja ciągle jestem zmęczona i śpiąca ale Pani doktor powiedziała, że to nie jest od tej choroby. Za chwilę powiedziała, że możemy wdrożyć leczenie i przepisała mi tabletki Euthyrox. Sama już nie wiem co mam robić. Brać te tabletki czy nie? Proszę o radę. Dziękuję.

Dzień dobry,

proszę zacząć od selenu i odpowiedniej diety ( warto się skontaktować z dietetykiem). Jeżeli to nie pomoże to wówczas włączyć leki.

Pozdrawiam