Jak interpretować wynik RM kręgosłupa i co oznaczają zmiany przepuklinowe?

Dzien dobry mam 39 lat i problem z kregoslupem. W styczniu mialam badanie MR..... Szerokopodstawna,posrodkowo-prawoboczna I dootworowa prawostronna przepuklina krazka miedzykregowego L5/S1wypuklajaca sie dokanałowo/dootworowa do 5-6 mm z uciskiem worka oponowego i prawego korzenia nerwu Krazek miedzykregowego L4/L5 asymetrycznie,bardziej prawostronnie wysunięty ku tyłowi do 4-5 mm z sugestią zmian typu "bulging" z uciskiem worka oponowego i korzeni nerwów. Osteofitoza dokanałowa, dootworowa prawostronna oraz zmiany przerostowe stawów międzywyrostkowych. Kanał kręgowy zwęzony stenotycznie wskutek zmian zwyrodnieniowych oraz nagromadzenia tkanki tłuszczowej nadtwardówkowej w tylnej częsci. Wymiar A-P kanału kręgowego 6 mm-stenoza bezwzględna. Krązki miedzykregowe L4/L5 umiarkowane i bardziej L5/S1 obniżone z niskim sygnałem o cechach odwodnienia . Przykrążkowo dyskretne zmiany hyperintensywne zwyrodnienia tłuszczowego szpiku. Wnioski Zmiany przepuklinowe L4/L5 L5/S1wypuklajaca I moje pytanie co dalej??

Warto skonsultować wyniki z neurochirurgiem, być może konieczny będzie zabieg. Niestety nie wiem jakie są Pani dolegliwości bólowe, czy wystarczy leczenie zachowawcze - p/bólowe.