Jak interpretować wyniki badania USG tarczycy u osoby z guzem?

Po wcześniejszym rozpoznaniu na usg guzek tarczycy ok 2 cm, wykonania biopsja. Rozpoznanie, różnej wielkości płaty i układy pseudobrodawkowate z tyreocytów o polimorficznych jadrach z obecnością bruzd i pojedynczych pseudoinkluzji, brak koloidu. grupa V podejrzenie raka brodawkowatego. Prosze o pomoc w interpretacji wynikow, z góry dziekuje

Dzień dobry,

Ryzyko raka tarczycy w grupie V wg. Bethesda statystycznie wynosi od 60 do 75%, a więc jest niestety duże... Rozpoznanie powinien potwierdzić drugi cytolog, a w przypadku jeśli rozpoznanie się potwierdzi zalecane jest leczenie operacyjne. Bardzo proszę skontaktować się ze swoim lekarzem prowadzącym, który poinformuje Panią, co dokładnie robić dalej.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz
specjalista chorób wewnętrznych
specjalista diabetolog
specjalista endokrynolog