Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 0 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak leczy się pochwicę?

Jak leczy się pochwicę? Mam problem z tym, że gdy partner chce we mnie wejść czuję ból i kłucie. W dzieciństwie pierwszy kontakt z pewną kobietą, kiedy byłam w transie hipnotycznym skończył się urazem mózgu. Miałam wtedy 6 lat. Teraz mam problem w relacji z partnerem. On chce, abym go zaakceptowała w pełni, chce we mnie wejść, ale czuje ból i kłucie, kiedy wchodzi we mnie. Czy to się leczy farmakologicznie i czy potrzebna jest psychoterapia?
KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu

Czy autyzm jest wyleczalny?

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, czy autyzm jest wyleczalny.

Witam!
Konsultacja seksuologiczna, odpowiednie badania laboratoryjne i leczenie: psychoterapia, w razie potrzeby dołączyć leczenie farmakologiczne. Można zastosować hipnozę drugą lub trzecią fazę - ale z tego co Pani napisała jest jakiś uraz z dzieciństwa. Na pewno sprawą powinien się zająć specjalista seksuolog.
Życzę powodzenia
W. Łuczkowski.

0

Witam,

Zalecałabym znalezienie specjalisty, który jednocześnie jest i seksuologiem i psychoterapeutą, który mógłby dokładnie zdiagnozować Pani objawy, uzyskać więcej informacji na temat okoliczności zdarzenia z dzieciństwa oraz dalszego Pani funkcjonowania w relacjach oraz rozpocząć pracę nad zniwelowaniem objawów.
Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek

Psycholog. Autorka publikacji w czasopismach psychologicznych i medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy