Zapytaj lekarza

7 3 2 , 8 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak leczyć bolesne skręty jelit przy zespole jelita drażliwego?

Witam. Chciałbym się poradzić w kwestii koszmaru jaki przeżywam. Cierpię na zespół jelita drażliwego, jest do tego stopnia uciążliwy ze nie pracuje już 15 miesięcy, przed wystąpieniem choroby byłem bardzo nerwowym człowiekiem. Przyjmuje leki rozkurczowe, minimalnie regulują one skręty jelita grubego ale mam ciągle uczucie pieczenia, kolonoskopia bez zmian. Próbowałem 3 różnych antydepresantòw ale za każdym razem po kilku tabletkach bòle są nie do zniesienia i muszę odstawiać. Co robić?
MĘŻCZYZNA, 35 LAT ponad rok temu

Badanie cholesterolu

Badanie cholesterolu pozwala ustalić stopień ryzyka chorób układu sercowo ? naczyniowego. Dr Piotr Gryglas, kardiolog, informuje, jakie działania należy podjąć, aby podczas poddawania się temu badaniu, uzyskany wynik był rzeczywisty.

Trzeba w tej sprawie udać się na konsultację bezpośrednio do gastroenterologa. Jest bardzo dużo możliwości leczenia zespołu jelita drażliwego, wiele także środków psychotropowych pomagających w tej chorobie. Trzeba tylko te leki odpowiednio dobrać do pacjenta. Musi tym się zająć gastroenterolog.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy