Jak leczyć Celiakię przy niedoczynności tarczycy?

Dzień dobry, czy stosowanie protokołu autoimmunologicznego jest właściwym sposobem leczenia celiaklii i niedoczynności tarczycy? Biorę też Euthyrox i stosuję dietę bezglutenową, jednak dolegliwości takie jak depresja, zaburzenia miesiączkowania, gazy, wzdęcia, biegunki, ciągłe zmęczenie - mimo min. 8 godzin snu, problemy z pamięcią, nasiliły się i nie mogę normalnie funkcjonować. Z góry dziękuję za odpowiedź

Dzień Dobry Pani,

Na Pani pytanie, dotyczące celowości i szczegółowości stosowania protokołu autoimmunologicznego, odpowie Pani lekarz prowadzący Panią, który zna Panią i Pani
historię.

Z mojej strony zachęcałabym Panią mocno do podęcia delikatnej i regularnej aktywności fizycznej,
najlepiej na powietrzu (marsz, spacer, joga) lub ćwiczenia fizyczne w domu.

Jest takie powiedzenie, które jest mi szczególnie bliskie i z którym się z Panią podzielę:
Ruch zastąpi każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu...

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu na Skype,

Życzę Pani regeneracji sił wewnętrznych,
Irena Mielnik-Madej
irena.mielnik.madej@gmail.com