Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 3 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak leczyć czerwone blizny na twarzy?

Dzień dobry.Rok temu zgłosiłam się do Dermatolog z kilkoma czerwonymi podskórnymi grudkami .Pani szybko stwierdziła,że to trądzik i przepisała mi ALACLARIN ACNE-nic specjalego.Używałam tez innych kremów/maści - zapalenie zniknęło ale zostały plamki Myślałam ze to blizny potrądzikowe i ze znikną.. jednak pod skorą często pojawiają się u mnie plamki nawet w miejscach gdzie''trądzik' nie występował.Raz są mniej , raz bardziej widoczne.Problem ten występuję tylko i wył na lewym policzku.Pomocy.
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Objawy trądziku pospolitego

Trądzik pospolity to zmora wielu nastolatków. Objawia się nieestetycznymi krostkami, które w dużej ilości pojawiają się na twarzy. Obejrzyj nasz film i dowiedz się, jak jeszcze objawia się trądzik.

Należy ocenić stan Pani skóry. Na blizny i przebarwienia potrądzikowe zalecam zazwyczaj serię zabiegów laserem co2. Jeśli problem jest ograniczony do przenarwień ( raczej pojedyncze przypadki), pomocne mogą być peelingi lub seria zabiegów laserem typu q-switch.

0

Należy udac się na konsulltację do lekarza i po obejrzeniu stanu skóry lekarz powie co można aktualnie wykonać za zabieg .

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy