Jak leczyć dokuczliwe wzdęcia?

Witam. Jestem mężczyzną, 181 cm wzrostu, 23 lata. Od okolo 12 roku zycia mam co raz bardziej dokuczliwy problem z gazami. Aktualnie jest to dosłownie co 5 do 10 min. puszczam obrzydliwe gazy do ktorych sam sie jeszcze nie moge przyzwyczaić ponieważ wyczucie tego zbiera na wymioty. W Ciagu 3 lat ,2 razy zostałem wyrzucony z pracy ponieważ musiałem co 5 min wychodzić na dwór, a kiedy zdecydowalem sie wypuścić gazy w pomieszczeniu to źle sie to kończyło dla wszystkich. Wydaje mi sie ze ogolnie mam jakieś problemy z trawieniem i przyswajaniem posiłków i witamin. 2 lata temu wykryto u mnie refluks, ktorego objawy wyczułem 3 lata temu ale przez słabą odpornosc i często choroby nie stwierdzono tego wcześniej. Na stałem dostałem Mesopral 20 mg. Jedna tabletka rano i wieczorem 30 min przed posiłkiem. Mam również inne problemy ktore mogą byc zwiazane z pracą żołądka i przedstawie wszystkie w skrocie które mocno odczuwam przez ostatnie lata. Żółty, czasami też bialył nalot na jezyku, Codziennie rano smak kwasu na języku, Ciągle zgagi, wzdęcia, odbijanie sie, Uczucie pelnego brzucha i za razem jeszcze glodny, Bardzo czeste przelewanie sie i burczenie w żołądku, Bardzo kwasne i bardzo czeste gazy, Zmęczenie, Wyskakiwanie szczypiacych kropek na czubku jezyka i z niektórych czasem leci krew, Popękany jezyk Szybkie spadki masy ciala Rozdrażnienie, Skurcze mięśni , Mroczki przed oczami, Bez powodu mocno szczypią mnie oczy przez okolo 2-3 minuty, Chwilowe przelatywanie oczu, drżenie( Z lewa na prawo. Raz miałem przez to wypadek na rowerze ponieważ straciłem rownowage) Czeste skurcze konczyn Budze sie czesto w nocy ponieważ noga lub ręką ma takie jakby sekundowe napięcie mięśniowe, Mocne bole kolan ktorym zawsze towarzyszy glosne chrupotonie podczas wstawania, bol bioder już nawet podczas 30 min chodzenia, ostatnio nawet zaczęły mnie bolec i puchnąć kostki w piąstkach, raz lub dwa razy do roku skrece kostke w stopie przez co spwierdzono u mnie zniszczony staw skokowy w obydwuch stopach. Czeste przeziebienia i choroby Brak koncentracji Duze problemy z pamięcią Nagla nerwowosc bez powodu. Od 1.5 miesiąca boli mnie cos u dołu pleców po prawej stronie. 3 miesiąca temu znalazlem prace za granicą przy kwiatach więcej mam nadzieję ze uda mi sie tu troche popracowac. Zarobilem troche pieniedzy i zastanawiałem sie czy warto zrobic badania na mikroflore jelitową ? Za 3 tygodnie planuje wrócić do Polski na tydzień i zrobic takie badania.Chiałbym też poznać opinie profesjonalisty co o tym wszystkim sądzi? Bardzo prosze o pomoc i z góry dziękuję z odpowiedz.

Lek. Michał Lenard

Może Pan wykonać jeszcze badanie enzymów trzustkowych, ich niedobór może być przyczyną cuchnących stolców. Poza tym Pana objawy wskazują na refluks żołądkowo-przełykowy (zgaga, wzdęcia, smak kwasu w ustach), który również wymaga leczenia. Sugeruję wizytę u gastrologa, który Pana zbada, zleci wykonanie odpowiednich badań i zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!