Jak leczyć duszący suchy kaszel i ból głowy?

Witam. Od jakichs 4 tygodni zmagam się z suchym duszącym kaszlem. Nie pomagają tabletki syropy. Od wczoraj zaczęło boleć mnie gardło,silnie boli przy przełykaniu,mam spuchnięty język i powiększone węzły chłonne na szyi które bolą przy dotyku. Najbardziej niepokoi mnie ból z tyłu głowy,kiedy obracam głowę robi mi się niedobrze. Proszę o poradę czy to coś groźnego? mieszkam za granica a nie mogę dostać się do lekarza.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna jest wizyta u lekarza pierwszego kontaktu po badaniu będzie można zalecić dalsze postępowanie . Konieczny jest także pomiar ciśnienia tętniczego