Jak leczyć dyspaurenię u młodej kobiety?

Witam, mam 24 lata i cudownego partnera. Jednak pomimo jego starań, podczas stosunku czuję ból, jakby naciskał na moje narządy wewnętrzne, oraz nie czuję żadnej przyjemności. Czy możliwe że wina jest w mojej budowie ciała? Miałam usg brzucha i dopochwowe i wszystko niby jest ok...

Lek. Wojciech Zygmunt

Jeżeli wykluczona jest przyczyna anatomiczna takiego stanu rzeczy, należy wziąć także pod uwagę możliwość występowania endometriozy oraz przewlekłej infekcji dróg rodnych lub waginozy bakteryjnej. Na pewno należy brać pod uwagę także ewentualne tło psychogenne takiego stanu rzeczy. Powinna pani kontynuować wizyty u ginekologa i spróbować zdiagnozować ten problem. Pozdrawiam i życzę zdrowia.