Jak leczyć hemoroidy 2 stopnia?

Witam,mam 40 lat jestem kobieta. 3 lata temu mialam rozpoznanie hemoroidow 2stopnia,oprocz wizyty u proktologa mialam kolonoskopie i rektoskopie poza hemoroidami wszystko prawidlowe. Od jakiegos czasu mam problem z wyproznianiem,nawet gdy nie mam zaparcia musze mocno przec zeby oddac stolec(wyprozniam sie do 3 razy dziennie i jest to niepelne wyproznienie)mam juz umowiona wizyte do proktologa ale bardzo sie denerwuje co to moze byc. Czytalam o zbytnim napieciu miesni miednicy czy moze to byc tym spowodowane? Wczesniej mualam duza cyste na jajniku i podejzewalam ze to moze byc przyczyna,cysta zostala usunieta wraz z jajnikiem 2 miesiace temu a problem z wyproznianiem nadal jest. Prosze o odpowiedz

Lek. Tomasz Budlewski

A jaka jest dieta? Sadze ze bardziej problem tkwi w zakresie ukladu pokarmowego niż powiązanie z układem rozrodczym , Propknuje także udac się do gastroeneterologa