Dyskomfort w okolicach odbytu i hemoroidy

Czuje non-stop dyskomfort w okolicach odbytu. Mam od czasu do czasu hemoroidy wtedy wlasnie czuje ze cos nie tak.Bez krwawien.uzywalam gel zapobiegawczy , zawsze po wyproznieniu. Plukalam aplikator pod ciepla woda bez calkowitego odkrecenia z tubki.Czy moglam w ten sposob zrobic sobie jakies zakazenie w odbycie bo moze w aplikatorze zostaly resztki kalu. SORRY za to pytanie.Wczoraj bylam na rowerze 25 km w nocy mialam ostry bol.Rano tylko dyskomfort. Wyproznienia ok codziennie, bez bolu.DZIEKI

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą być spowodowane zaostrzeniem choroby hemoroidalnej. Wskazana jest wizyta kontrolna u specjalisty proktologa.