Jak leczyć libido przy cukrzycy?

Dzień dobry. Jestem cukrzykiem typu 1 od 10 lat. Mam 36. Cierpię na obniżone libido. Robiłem badanie hormonów są w normie. Jestem szczupła osoba dosyć aktywna. Ten problem przekłada się na moje poczucie sprawczości w życiu. Jestem osobą bierna i nie czuje większej radości. Czy to normalne przy tej chorobie czy też można to leczyc

W prawidłowo leczonej cukrzycy typu 1 poza uciążliwością podawania sobie Insuliny nie powinien pan odczuwać żadnych dolegliwości. Jeśli jak pan piszę nie odczuwa pan większej radości to jest to poważny objaw sugerujący możliwość depresji. Konieczna jest wizyta u psychiatry. Zaburzenia depresyjne niestety mogą odbijać się na libido. Jeśli będzie duża kolejka do psychiatry zawsze można prosić o pomoc ogarniętego lekarza POZ.