Jak leczyć moje problemy ze skórą?

Dzień dobry.. Anna 41 lat Od roku mam problemy ze skórą.. Mianowicie stała się ona wrażliwa na zimno w dodatnich niskich temperaturach.. Nawet przy 13 stopniach. Mam zmiany skórne na nogach(uda, pod łydkami) rękach( okolice nad łokciem) , ostatnio również na brodzie, nosie i czole.. Miejsca te sa bardzo wrażliwe na zimno, mam zmiany w postaci rumienia i nieustające pieczenie tych miejsc (ciągle, pieczenie w ogóle nie ustępuje miesiącami) .. Nawet chwilowa ekspozycja na jakikolwiek kontakt z chłodem powoduje jeszcze większy ból, pieczenie i rumień.. Stosowałam wiele maści ale nic nie pomaga.. Jestem załamana.. Boję się chłodu, boję się wyjść na zewnątrz ale wiadomo, że muszę.. Nawet kiedy jestem w domu muszę uważać na zimne elementy, które dotykają chorą skórę .. Proszę mi pomóc.. Co mam robić? Nigdy wcześniej nie miałam takiego problemu.

Dzień dobry Pani,

proszę zgłosić się do lekarza dermatologa, aby mógł obejrzeć Pani zmiany i ewentualnie zlecić wykonanie dodatkowych badań. Proszę się nie martwić :)

Pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

Dr Izabela Lenartowicz