Jak leczyć nagniot na palcu?

Dwa lata temu zbudował się na drugim palcu od wierzchniej strony stopy bolesny nagniotek. Chodzę do podoga, usuwa rdzeń i nagniotek odrasta. Konsultowalam usunięcie laserem, ale lekarz przekonał mnie o nieskutecznosci usunięcia. Jest to dla mnie bardzo uciążliwe, szczególnie teraz gdy chodzę w pełnym obuwiu, bo boli, mimo że zakładam ochronne silikonowe, gabczaste pierścienie. Czy jest szansa na trwałe usunięcie chirurgiczne?

Dzień dobry , to potrwa zanim nagniotek przestanie odrastać, do tego czasu należy go usuwać regularnie jak się pojawia. Czasem trwa to kilka lat zanim nagniotek, czy odcisk znikną. Do tego czasu należy nosić obuwie, które nie uciska tego miejsca.