Jak leczyć otępienie i senność?

Witam. Jestem kobietą i mam 25 lat. Od 2 miesięcy mam dziwne dolegliwości. Największym problemem jest takie otępienie, to że widzę jakbym była pijana lub odurzona, kręci mi się w głowie najbardziej w sklepach tam gdzie jest dużo przedmiotów, mniej istotne to ból głowy , zmęczenie, senność, brak koncentracji. Badam się u neurologa, laryngologa, okulisty i robiłam szereg badań m. In. na krew, pasożyty, tomografia głowy. Wszystkie badania są w porządku. Ostatnim lekarzem jakiego odwiedziłam był psychiatra. Stwierdził nerwicę i depresję(w przeszłości zmagalam się z depresją). Dostałam lek o nazwie mozarin. Biorę go od 6 dni i czuję się gorzej niż przedtem. Wzrok się pogorszył, nie mam apetytu, mocniej kręci mi się w głowie, mam problem z zaśnięciem, wypadają mi włosy. Czy powinnam przestać brać lek? Czy to normalne, że na początku tak działa i po prostu trzeba to przetrwać?

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

W odpowiedzi na Pani pytanie..., lek zaczyna działać, gdy organizm nasyci się daną substancja chemiczną, zawartą w farmaceutyku.
Takie nasycanie może trwać od kilku do kilkunastu dni.
Jeśli zasygnalizowane przez panią objawy utrzymywały się jeszcze po ok. dwóch tygodniach, zalecam Pani wniesienie tego wątku, Lekarzowi prowadzącemu Panią.

Uwrażliwiam Panią, że farmakoterapia niweluje tylko objawy, nie niweluje przyczyny, przez co problem może powrócić, po odstawieniu leku.

Z mojej strony, inspirowałabym Panią, do rozważenia, by (równolegle z farmakoterapią) podjąć psychoterapię, która byłaby dla Pani formą terapii,
uzyskania efektywnego/komplementarnego wyzdrowienia.

Dodatkowo, inspirowałabym Panią do praktykowania ćwiczeń fizycznych, które łagodzą stan depresyjny, uwalniają od negatywnych myśli oraz trosk.
Jak również pomagają w zwiększeniu pewności Siebie.

Serdeczności i tylko satysfakcjonującego samopoczucia Pani życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605