Jak leczyć problemy związane z nietolerancją laktozy?

Witam, Od dawna mam problemy z układem pokarmowym.Ciągłe wzdęcia, odbijanie się, ból brzucha, przelewanie się w jelitach, śluz w kale, raz zaparcia, raz biegunki.Muszę wspomnieć, że mam nietolerancję laktozy oraz glutenu, jabłka, orzechów laskowych, a także wiele alergii wziewnych.Dietę związana z alergiami przestrzegam, ale objawy nie ustępują.Objawy najbardziej występują w szkole, na lekcjach, gdy jest cisza, a mój brzuch nagle wydaje niekomfortowe odgłosy.Mam również problem ze skórą, a mianowicie na rękach wyskoczyły mi plamy czerwone, swędzące.Byłam z tym u dermatologa i przepisał mi maść (niestety nie pamiętam nazwy), czerwony kolor ustąpił, ale nadal jest taka nieprzyjemna "tarka".Co mogę z tym wszystkim zrobić?Co to może być?

Dzień dobry,
Czy była Pani skonsultować swoje dolegliwości z gastrologiem? Warto udać się do specjalisty po diagnozę, ponieważ alergie i nietolerancje mogą przebiegać jednocześnie z innymi zaburzeniami. Jednocześnie proszę się zastanowić, czy udaje się Pani wykluczyć gluten z diety w 100%. Nie jest to zawsze oczywiste, ponieważ gluten czasem znajduje się w zaskakujących produktach, na przykład w proszku do pieczenia. Osoby cierpiące na nietolerancję glutenu lub celiakię powinny zwrócić na to uwagę.
Jeśli chciałaby Pani skorzystać z pomocy dietetyka, zachęcam do kontaktu. Najlepiej oczywiście po uzyskaniu diagnozy od gastrologa.
Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia,
Marek Aleksander Przondo
dyplomowany dietetyk
http://dietetyczny.guru/
marek@dietetyczny.guru