Jak leczyć ścieranie się zębów?

Witam mam 24 lata, moim problemem jest ścieranie górnych jedynek części tylnej. Często też mam uczucie zaciśniętych zębów oraz widoczna dla mnie zmiana w rysach twarzy, lewa strona jakby opuchnięta, dodam, że zęby mam proste. Tydzień temu miałam konsulatcję u ortodonty, która stwierdziła że oprócz ścierania jedynek nie widzi nic tak złego i dała skierowanie na rtg a ta asymetria się zdarza i tak może zostać. Jestem niepocieszona tą wizytą, ponieważ czytam,że są jakieś sposoby na zniwelowanie tych problemów. Często mam też bóle głowy szumy i wcześniej lekko trzaskało mi w szczęce. Kiedy się uśmiecham jedna strona zębów jest całkowicie widoczna co potwierdza tą asymetrię twarzy która wprawia mnie w kompleksy. Co robić?

Witam

Na bruksizm stosuje się zabiegi z botoxem.

Na asymetrię twarzy równiez stosuje się zabiegi z kwasem hialuronowym i botoxem. Najlepiej będzie udać sie na konsultację do lekarza medycyny estetycznej.