Jak leczyć suchy, męczący kaszel?

Witam mam od ponad czterech tygodni suchy męczący kaszel, czasami zmienia się w mokry wykrztusny z wydzielina. Byłam dwa razy u 2 lekarzy mówią, że to wirus i może trwać do 8 tyg.kaszel i tyle (niby czyste płuca, oskrzel) ale jednak wymusilam skierowanie na rtg klatki piersiowej. Zrobiłam je i dostałam tel. żeby pilnie zgłosić się do lekarza bo wyniki są nie ciekawe tzn.minn.woda w płucach? Co może mi być , czemu wcześniej żaden lekarz nic nie wykrył, miałam brać rutinoskorbin, apap, acodin i herbapect. Teraz się bardzo martwię a wizyta dopiero za 2 dni i nie można przyspieszyć.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna ocena i rozszerzona diagnostyka , przyczyn może być wiele , wszystko zależy od ilości płynu w jamach oplucnowyxh