Jak leczyć te silne bóle ręki?

Dzień dobry, trzy dni temu w nocy miałem bardzo silny ból ręki porównywalny do bólu kiedy rosną kości w wieku młodzieńczym. Od tamtej pory przy skręcaniu dłoni w lewo lub w prawo czuje silny ból w przedramieniu nad dłonią i wyczuwam twardą opuchliznę. Nie miałem szansy na uraz mechaniczny w ostatnich dniach więc myślę, że to nie jest nadwyrężenie. Opuchlizna na ten moment nie jest duża i jest miejscowa. Byłem u lekarza z tym problemem i zrobił USG powiedział, że prawidłowo ukrwione jest i nic nie widzi złego. Moje pytanie brzmi czy mogę spać spokojnie i wykluczyć mięsaka i tym podobne nowotwory? Bardzo się tego boję i nie mogę przestać o tym myśleć. Pierwszy raz w życiu w ogóle mam problem z takim czymś. Bardzo proszę o odpowiedź. Dodam, że ręka boli kiedy przekręcam dłon kiedy jest zgięta w łokciu i tylko w lewo. Kiedy ręka jest wyprostowana i przekręcam dłoń ból jest dużo mniejszy

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

z opisu trudno jest jednoznacznie stwierdzić, co może być przyczyną dolegliwości. Jednakże, biorąc pod uwagę wykonane badania, to można raczej wykluczyć poważne schorzenia, takie jak mięsaki i nowotwory.

Możliwe przyczyny bólu i opuchlizny w przedramieniu to między innymi stan zapalny (np. zapalenie ścięgna lub stawu), uraz (choć Pan wspomniał, że nie miał Pan urazu mechanicznego) lub zespół cieśni nadgarstka. W zależności od przyczyny lekarz może zalecić dalsze badania lub leczenie.

Jeśli ból jest związany z ruchem dłoni, warto unikać działań, które go nasilają. W razie potrzeby może Pan zastosować ciepłe lub zimne okłady na miejsce bólu. Lekarz może też zalecić stosowanie leków przeciwbólowych lub przeciwzapalnych.

Jeśli po konsultacji z lekarzem i wykonaniu badań nie stwierdzono poważniejszych schorzeń, warto pozostawać spokojnym i monitorować stan swojego zdrowia. W razie nasilenia się objawów lub pojawienia się nowych, należy udać się na wizytę kontrolną.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pan w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-robic-z-tym-silnym-bolem-reki

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/problem-ze-zginaniem-reki-i-wyczuwalny-guz-miesiac-po-urazie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.